Hľadáte ideálne tienenie francúzskych okien? My poznáme tá najlepšia

Je pravda, že francúzske okná, niekedy tiež nazývaná ako francúzske dvere, volíme pre ich výhľad a svetlo. Aj táto rozmerná okná ale potrebujú zatieniť. Ak zvažujete, ktoré tienenie použiť, potom radíme zamyslieť sa nad roletami a screenovými clonami. Práve tie totiž môžu odstrániť nevýhody francúzskych okien a zaistí vám vysoký komfort bývania.

Čo francúzske okná

Francúzske okná sú dlhodobo obľúbeným riešením pre rodinné domy aj moderné komerčné objekty, pretože majú oproti klasickým oknám niekoľko výhod. Môže za to spodná hrana okien, ktorá sa nachádza na úrovni podlahy. Ponúka tak viac svetla, lepší výhľad, ale aj intenzívnejšie vetranie, pri ktorom dochádza k rýchlejšej výmene vzduchu v miestnosti. Naproti tomu má rozmer okien i nevýhody, medzi ktoré patrí v zimných mesiacoch väčšej tepelná strata. Okná na prízemí odporúčame navyše zabezpečiť proti vniknutiu nechcených návštevníkov.
 

Screenové clony aj rolety majú čo ponúknuť

Screeny a rolety sú skutočne vhodným tienením na francúzske okná. Oba typy ponúka moderný dizajn v najrôznejšom farebnom prevedení, a zaisťujú tak moderný a prívetivý vzhľad. Ďalej ponúka ochranu pred nepriaznivým počasím, tepelnú úsporu alebo ochranu pred hlukom. Ako si medzi nimi ale vybrať?
 

Vyskúšajte screeny ako vzdušné a takmer neviditeľné tienenie

Screenové clony sú zásteny z kvalitnej textílie s takmer neobmedzenou životnosťou, ktoré umožňujú priechod časti svetla do interiéru. Môžete tak skrze ne vidieť, ale pritom voči pohľadom zvonka zostať v súkromí. Znižujú energetickú náročnosť bývania a spoľahlivo ochráni pred nepriaznivým počasím ako dážď, krúpy sneh a silný vietor. Ich priedušnosť zároveň umožňuje vetrať aj so spustenými zástenami. Ich výhodou oproti lamelovým roletám je menšie box, do ktorého sa screeny rolujú. Nezaberajú toľko miesta a sú vhodnejšie pre doplnkovú montáž.
 

Stavte na poctivú ochranu v podobe roliet do francúzskych okien

Rolety sú vyrábané z lamiel plnených PUR penou. Rovnako ako screeny chráni pred nepriaznivým počasím a znižujú energetické straty. Ale naopak neprepúšťajú žiadne svetlo a nie sú priedušné. Za to ale skvele izolujú hluk a chráni vás pred nájazdom lupičov, ktorým výrazne sťaží vniknutiu do vášho príbytku a vy tak môžete v kľude odísť napríklad na dovolenku.

Screeny aj rolety sú dobrou voľbou aj pre francúzske okná, u ktorých svojimi vlastnosťami minimalizujú ich nevýhody s tepelnými stratami či bezpečnosťou. Produkty s vyššie popísanými vlastnosťami vyrába spoločnosť Building Plastic pod značkou Minirol. Pochádza z Veľkej Bíteše a odbore vonkajšieho rolovacieho tienenia sa venuje už viac ako 20 rokov.