Jar je tu a leto za dverami! Pripravte svoju terasu na novú sezónu.

Jarné slnečné lúče lákajú k príjemnému posedenie na vonkajšej terase, po dlhých zimných mesiacoch však terasa vyžaduje náležitú starostlivosť. Práve teraz je ten správny čas na renováciu terasy a zvýšenie jej komfortu pomocou zatemňovacích roliet, ktoré sú známe aj ako screenové clony.

Príprava krok za krokom
Starostlivosť o terasu nespočíva iba v odstránení nežiaducich následkov chladného obdobia, ale predstavuje ideálnu príležitosť pre prípravu terasy na leto. Tropické teploty totiž môžu ľahko narušiť vzácne chvíle odpočinku po boku blízkych. Vedľa upratovania, drobných opráv nábytku, rozmiestnenie dostatku zelene investujte predovšetkým do zastrešenia a zatienenie terasy.

Screenové clony ochráni vás i vybavenie terasy
Pod názvom screenové clony sa skrývajú vonkajšie rolety, ktoré napomáhajú regulovať slnečný svit podobne ako klasické vnútorné rolety. Vonkajší screenové clony nemusí slúžiť iba ako rolety na okná, ich použitie je priamo ideálne pre zatienenie terás, pergol, zimných záhrad alebo altánov. Hlavné funkčné časťou screenov je tkanina, ktorá vďaka svojmu zloženiu dokáže čiastočne pohltiť slnečnú energiu, zabrániť prehrievaniu terasy a ochrániť nábytok pred pôsobením priameho slnka. Screeny zároveň umožňujú priehľad von, teda neustále zostávate v kontakte s okolím, bez narušenia vaše súkromie.

Tienenie odolá vetru, prachu i dažďu
Screenové rolety prinášajú možnosť využívať terasu aj za nepriaznivého počasia. Vďaka odolnému materiálu ochráni terasu pred letnou búrkou sprevádzanú silnými nárazmi vetra. V uzavretej polohe zaistí dokonalú ochranu proti otravnému hmyzu a všadeprítomnému prachu. Údržba screenov je vďaka použitým materiálom úplne nenáročná, výrobca navyše poskytuje predĺženú päťročnú záruku.