3 spôsoby, ako ovládať garážové brány na diaľku a nenechať sa zaskočiť jesenným dažďom?

Ovládanie brány na diaľku z auta patrí k štandardným funkciám, ktoré zákazníci v súčasnosti očakávajú. Vystúpiť a ísť otvoriť bránu manuálne je prijateľné napríklad na chate, kam nejazdíte často. V rodinnom dome, do ktorého sa denne vracia niekoľko členov domácnosti, sa automatické ovládanie oplatí na 100 %. Zistite, aké máte pri garážových bránach možnosti.

Tri typy ovládania brán na diaľku

1/ Pomocou diaľkového ovládača

Špeciálny diaľkový ovládač odporúčame nechať v aute alebo pridať na kľúče od auta, aby ste ho mali vždy po ruke. Mali by ste vedieť, že s diaľkovým ovládaním:
  • bezpečne otvoríte bránu z pohodlia auta alebo odkiaľkoľvek v dosahu ovládača,
  • ovládate garážovú bránu za každého počasia,
  • môžete riadiť aj osvetlenie garáže.

2/ Pomocou GSM modulu

Modul funguje ako prijímač pokynov na strane garážové brány, ktorú ovláda na princípe prezvonenia telefónneho čísla vaším osobným mobilným telefónom. Pritom vlastná prevádzka je úplne bezplatná. Vďaka GSM modulu:
  • ovládate bránu vaším mobilným telefónom pomocou krátkych textových SMS správ,
  • máte signál na akomkoľvek mieste s pokrytím mobilnou sieťou GSM (teda aj v práci alebo na dovolenke),
  • spravujete zoznam oprávnených telefónnych čísel, ktoré môžu ovládať bránu,
  • nemusíte riešiť výmenu batérií alebo stratu ovládača.
9DC_7304.JPG

3/ Pomocou ovládania inteligentného domu

Ak chcete riadenie brány kombinovať s ostatnými prvkami domácnosti, ako sú vonkajšie tienenie, kúrenie, ventilácia, zabezpečenie a ďalšie, odporúčame všetko ovládať cez systém inteligentného domu. Ide o tzv. automatizáciu domácnosti.

S motorom sa spáruje riadiaca jednotka a súčasne sa integruje aj do ekosystému inteligentnej domácnosti. Na úspešné prepojenie motora a riadiacej jednotky je vhodné použiť zariadenie rovnakej značky. Napríklad spoločnosť BUILDING Shutter Systems z Velkej Bíteše, výrobca brán značky Minirol, pri inštaláciách používa motory Somfy, ktoré páruje s jednotkami TaHoma a využíva rovnomennú mobilnú aplikáciu na jej kontrolu. S pomocou tohto systému:
  • ovládate rolovaciu bránu z mobilu (Android i iOS), ale aj z ďalších zariadení s webovým prehliadačom – napr. aj pomocou inteligentných hodiniek,
  • dostávate informácie o tom, či je brána zavretá, alebo naopak otvorená, alebo
  • sa môžete spoľahnúť na českú lokalizáciu a intuitívne ovládanie pomocou interaktívnych obrázkov.


Máte otázky alebo vás zaujíma cena jednotlivých typov diaľkového ovládania? Napíšte priamo výrobcovi týchto odporúčaných brán značky Minirol prostredníctvom ich oficiálneho webu. Dopyt je nezáväzný a úplne zadarmo.

Aigner-Grun.jpg

 

Minirol.Newsletter.Info