Ako prebieha montáž vonkajších roliet?

Uvažujete nad vonkajšími roletami? Skvelá voľba! Ešte pred ich zadovážením je však vhodné zistiť, ako prebieha montáž, aby vás nič neprekvapilo.
Hneď na začiatku je treba spomenúť, že v ponuke produktov Minirol od spoločnosti BUILDING Shutter Systems ponúkame štyri typy vonkajších roliet.

Rozlišujeme:
  • predokenné rolety
  • zaomietacie rolety
  • nadokenné rolety
  • a rolety do prekladov
 
Podľa tohto výberu sa líši aj ich montáž.
 
Predokenné rolety si môžete zadovážiť aj na dodatočnú montáž – ak rekonštruujete rodinný dom či modernizujete byt, ide o ideálne riešenie, ktoré nevyžaduje väčšie stavebné úpravy. Roletový box zostáva viditeľný nad oknami.
02Obrazek2.png
Zaomietacie rolety už svojím názvom naznačujú, že sa montujú pod omietku nad okenným otvorom. Ak plánujete rolety, ktorých úložný box zostane skrytý pod fasádou, je treba s takou úpravou počítať už pred stavbou alebo rekonštrukciou.
 
Nadokenné rolety sa zabudovávajú spolu s montážou nových okien. Benefitom tohto typu roliet je možnosť voľby: môžete si vybrať, či sa vám viac pozdáva viditeľný box, alebo zabudovaný pod fasádou. Nadokenné rolety sa hodia nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie.
 
Nadokenné rolety zabudujete spolu s oknom. Krycí box môžete umiestniť viditeľne, alebo ho rovno zapustíte do konštrukcie priamo pod fasádou.
02Obrazek3.png 
Rolety do prekladov sú elegantný variant, ktorý veľmi odporúčame klientom vo fáze projektovania novostavby. Vonkajšie rolety sa v tomto prípade zabudujú do prekladu nad oknom. Okrem jeho pôvodnej – nosnej – funkcie sa stane aj úložiskom roletového boxu. Samotnú roletu môžete do boxu namontovať pokojne až po skolaudovaní celej stavby.

Samotná inštalácia roliet

Montáž u nás prebieha v dvoch fázach a predchádza jej presné zameranie okien, aby vonkajšie rolety perfektne sadli do otvoru.
  1. Najskôr je nutné namontovať roletový box. Či už nadokenný, alebo aj ten, ktorý bude ukrytý pod omietkou – montér se zameriava na ukotvenie púzdra pre vodiace profily. V prípade zaomietacích a nadokenných roliet je teraz ten pravý čas, kedy môže nastúpiť stavebná firma a dokončiť prácu na fasáde.
  2. Druhým krokom je samotná inštalácia žalúzií do pripraveného boxu a ukotvenie vodiacich profilov. Ak ste si vybrali elektrické ovládanie roliet, prichádza na rad aj jeho sfunkčnenie. Vo finále montéri skontrolujú, či hladko fungujú všetky pohyby roliet.
Samotná montáž vonkajších roliet nie je obzvlášť zložitá. Zo skúseností vám však odporúčame nechať tento krok na špecializovaných pracovníkoch. Nielenže budete mať rolety omnoho rýchlejšie nainštalované a funkčné, ale zároveň sa aj vyhnete prípadným nepríjemnostiam spôsobených nesprávnou montážou.
 
 

Minirol.Newsletter.Info