Ako si poradiť so zatienením balkóna v panelovom dome?

Čo sa svetelnosti týka, dokážu byť bytové domy pomerne tvrdým orieškom. Keď sa do okna oprie ostré popoludňajšie slnko, svieti nepríjemne do očí. Lenže keď zatiahnete závesy, v byte je odrazu šero. Čo s tým? Vyberte si tienenie zodpovedajúce vašim potrebám a predstavám.

Možností je hneď niekoľko

Z ponuky si môžete vybrať buď klasické predokenné rolety alebo čoraz obľúbenejšie screeny. Vďaka svojej pevnosti prinášajú lamelové rolety celý rad výhod. Dokážu nielen výborne odtieniť svetlo, navyše chránia tiež okno pred vonkajšími vplyvmi, ako je vietor, dážď alebo sneh. V neposlednom rade fungujú ako účinná ochrana proti vniknutiu zlodejov, ak sa váš byt nachádza na prízemí či prvom poschodí.
 

Screeny sú látkové rolety, ktoré si získali svoju obľúbenosť najmä kvôli priepustnosti svetla. Miera priepustnosti síce závisí od použitého materiálu, ich technológia však vždy zachováva priehľad zvnútra smerom von bez straty kontaktu s okolím, pričom umožňuje odtienenie veľkej časti svetla. Vysoká odolnosť použitých tkanín zaisťuje ochranu okna a dlhú životnosť tienenia.

8-(1).png
 

Ako sa tienenie ovláda?

Napriek tomu, že sú lamelové aj screenové rolety určené na vonkajšie použite, zložitého ovládania sa určite nemusíte obávať. Existuje hneď niekoľko spôsobov.
  • Ručné ovládanie – ide o najjednoduchší spôsob ovládania. Screeny alebo rolety sa ovládajú vodiacimi retiazkami, ktoré sú zavedené do interiéru. Bez väčšej námahy sa tak dajú stiahnuť do presne požadovanej výšky.
  • Motorické ovládanie – ak túžite po modernej domácnosti, kde všetko funguje na jednoduchý povel, vyberte si motorické ovládanie. Podľa potreby spustíte rolety jednoduchým stlačením tlačidla. Tichý elektrický motorček zabezpečuje plynulý pohyb pri spúšťaní a vyťahovaní roliet, čo významne predlžuje ich životnosť.  
  • Rádiové ovládanie – k motorickému ovládaniu si môžete doobjednať aj ovládanie na diaľku. Nemusíte tak spraviť ani krok, len stlačíte tlačidlo. V hre je tiež automatické ovládanie podľa času a intenzity svetla, kedy špeciálny senzor ovláda rolety namiesto vás.
 dalkove-ovladani-rolet-(1).jpg

Pozrite si produkty značky Minirol a nechajte si vypracovať cenovú ponuku zdarma presne podľa vašich požiadaviek.
 
 

Minirol.Newsletter.Info