Ako ušetriť na energiách celoročne? Riešením sú vonkajšie rolety

Aj keď bývajú vonkajšie rolety často prehliadané ako obyčajný dizajnový doplnok, v skutočnosti sú kľúčom k úspore energie a zvýšeniu bezpečnosti domova. V čase, keď sa ceny energií neustále zvyšujú, môžu byť vonkajšie rolety tým správnym riešením, ako ušetriť nemalé sumy. V tomto článku sa dozviete, akým spôsobom rolety efektívne znižujú náklady na energie a aké sú ich ďalšie výhody.

Vonkajšie rolety – 4 hlavné výhody

Vonkajšie rolety prinášajú celý rad výhod. Od znižovania hluku z ulice cez úsporu energie v zime až po chladenie v lete a poskytovanie dodatočnej bezpečnosti. 

Poďme sa podrobnejšie pozrieť na jednotlivé výhody roliet.

  • Znižujú hluk z ulice. Vonkajšie rolety efektívne blokujú hluk z ulice, čo je veľmi užitočné v husto obývaných oblastiach alebo miestach s frekventovanou dopravou. Týmto spôsobom poskytujú pokojnejšie a tichšie prostredie vnútri domu. Pomôžu vám aj zlepšiť spánok.

  • V zime šetria energie. V zimných mesiacoch slúžia vonkajšie rolety ako ďalšia izolačná vrstva, ktorá zabraňuje úniku tepla z interiéru. Vďaka tomu môžu domácnosti výrazne ušetriť na nákladoch za vykurovanie.

  • V lete chladia. V lete vonkajšie rolety odrážajú slnečný svit a tým pádom fungujú ako pasívne chladenie domu. Vy tak nie ste závislí od klimatizácie a usporíte peniaze za elektrinu.

  • Fungujú ako bezpečnostný prvok. Vonkajšie rolety predstavujú značnú prekážku pre neoprávnené vstupy, čo zvyšuje bezpečnosť domova. Odolajú pokusom o vniknutie a chránia tak majetok pred krádežou a vandalstvom.

Maximalizácia úspor vďaka riadiacemu systému

Ak chcete svoje úspory maximalizovať, využite vonkajšie rolety s integrovaným riadiacim systémom. Stačí rolety doplniť solárnymi senzormi, ktoré rýchlo reagujú na zmeny počasia. Podľa aktuálnych potrieb automaticky vonkajšie rolety vysúvajú či sťahujú, a to v priebehu sekúnd.

Či už ste na ceste do práce, alebo sa venujete voľnočasovým aktivitám, 

pri vonkajších roletách s manuálnym ovládaním nezabudnite na to, že ich treba stiahnuť pred odchodom.

Vonkajšie rolety a inteligentná domácnosť

Ak chcete v svojom domove čo najviac spotrebičov automatizovať, skúste vonkajšie rolety pripojiť k systému inteligentnej domácnosti. Napríklad v kombinácii s termostatom nastavíte automatické zaťahovanie a ušetríte tak opäť nejaké to euro navyše. Zároveň posuniete funkčnosť vonkajšej rolety na ďalšiu úroveň.


 

Minirol.Newsletter.Info