Ako vybrať exteriérové rolety? Poradíme vám

Vďaka pokrokovým technológiám ponúka súčasná vonkajšia tieniaca technika pestrú škálu možností a variantov vyhotovenia. Preto vás nečaká rozhodovanie len medzi roletami a žalúziami, ale aj v rámci zvoleného produktu. Obzvlášť v prípade roliet vyrábaných na mieru, ktoré na slovenskom trhu reprezentuje napríklad značka Minirol, si tienenie môžete doslova nakonfigurovať.

vonkajšie tienenie

Prvý krok: typ roliet

Pri výbere je potrebné riadiť sa primárne typom vonkajšie rolety zodpovedajúcim stavu stavby, do ktorej chcete vonkjašie tienenie montovať.

Pred stavbou alebo rekonštrukciou

  • Zaomietacie rolety vyžadujú pri montáži stavebný zásah, a preto je potrebné s týmto riešením počítať už pri plánovaní novostavby alebo rekonštrukcie. Box sa umiestňuje do steny a vďaka tomu úplne splynie s fasádou budovy.
  • Nadokenné rolety sa zabudujú vcelku s oknom a viditeľným či krycím boxom vo fasáde. Ide o systém vhodný pre novostavby a rekonštrukcie.
  • Rolety do prekladov je možné namontovať kedykoľvek po dokončení stavby. Roletový preklad má nosnú funkciu a súčasne slúži ako schránka pre roletový bal. Preklad je ale potrebné nachystať už pri stavbe, takže aj s týmto variantom musíte počítať s predstihom.

Kedykoľvek

  • Predokenné rolety určené pre dodatočnú montáž sú univerzálny typ tieniacej techniky, ktorý je vhodný pre tých, čo už majú postavený dom. Viditeľný box s roletou sa používa všade tam, kde zákazníci nemajú možnosť stavebných úprav.
vonkajšie tienenie clony

Druhý krok: rozmer, farba a typ ovládania

Medzi ďalšie parametre, ktoré vám pomôžu definovať vhodnú roletu, rozhodne patrí rozmer. Vďaka výrobe na mieru môžete mať na oknách rolety Minirol, ktoré im padnú ako uliate. Široká ponuka na vás čaká pri výbere farebného vyhotovenia vonkajších roliet.

Vyberať môžete zo vzorkovníc obsahujúcich dekory dreva aj vybrané odtiene farieb, ktoré sa hodia k typickým fasádam domov. V prípade záujmu o konkrétnu farbu ponúka značka Minirol lakovanie podľa vzorkovnice. Rovnako bohatá ponuka vás čaká aj pri výbere ovládania.

K dispozícii sú varianty od pružiny, cez kľučku a popruh až po elektrický pohon a rádiové ovládanie. Vyberáte rolety a potrebujete poradiť? V tom prípade jednoducho vyplňte dopytový formulár na webovej stránke značky Minirol.

Minirol.Newsletter.Info