Výber garážovej brány krok za krokom

V momente, kedy sa začnete zaoberať touto témou, zistíte, že máte nekonečne veľa možností. Pri dôležitom rozhodovaní to ale býva skôr na škodu. Odpoveď na otázku, pre akú garážovú bránu sa rozhodnúť, nenájdete ani v internetových diskusiách. Každý užívateľ má totiž iné predstavy a najmä každá garáž je iná - má iné rozmery a odlišné vonkajšie podmienky. A práve na to treba pri jej výbere prihliadať.

Nájdite to pravé pre seba

Pri výbere zariadenia akým je garážová rolovacia brána, zohráva svoju nezanedbateľnú úlohu aj cena. Vždy sa ale jedná o subjektívny pohľad na vec. Máme pre vás 5 tipov na to, čo všetko, okrem ceny, treba brať pri výbere do úvahy.
 

  1. Dispozícia garáže, spôsob a frekvencia jej užívania

Pretože práve to má zásadný vplyv na výber typu brány, pre ktorý sa nakoniec rozhodnete. Tam, kde je dostatok miesta, môžete mať klasickú výklopnú. Do domu, do ktorého sa bude vchádzať cez garáž, je vhodná posuvná so zabudovanými dverami. A tam, kde potrebujete šetriť miestom, si vyberte rolovaciu garážovú bránu.

 

  1. Izolačné vlastnosti

Dnešná doba kladie zvýšené nároky na úsporu energie a týmto požiadavkám by mala zodpovedať aj garážová brána. Dobrá izolácia znamená predovšetkým kvalitné tesnenie a lamely vyplnené polyuretánovou penou.

 

  1. Bezpečnostné prvky elektrických brán

V cene systému by mali byť aspoň základné prvky ochrany užívateľa pred jeho poruchou. V prípade brány na diaľkové ovládanie to znamená možnosť manuálnej manipulácie pri výpadku elektrického prúdu. V neposlednom rade tiež ochranu pred pádom brány alebo jej zastavenia pri stretu s prekážkou.

 

  1. Dizajn

Ak stojíte o kvalitu, určite sa oplatí investovať do garážových brán vyrobených na mieru. Okrem základných parametrov máte totiž možnosť vybrať si zo širokej ponuky dekorov a farebného riešenia. Zladiť bránu s fasádou domu nebolo nikdy jednoduchšie.

 

  1. Záruka a služby výrobcu

Základom je poznať pôvod brány a vybrať si takú, ktorej výrobca poskytuje dostatočnú záruku. V cene brány by preto nemala chýbať odborná montáž a garancia záručného a pozáručného servisu od dodávateľa.

 

Výrobca s 20-ročnou praxou

Ak sa rozhodnete riadiť sa spomínanými odporúčaniami, nemali by ste prehliadnuť ponuku značky Minirol. Ich výrobca, pobočka belgickej spoločnosti Building Plastics, existuje na českom trhu už od roku 1996 a vo Velkej Bíteši vyrába, okrem garážových brán, aj rolovacie tieniace systémymreže. Viac informácii o značke Minorol nájdete na oficiálnej web stránke.

Návrh konkrétneho riešenia alebo cenu garážových brán si môžete vyžiadať zdarma. Cenník garážových brán vám na požiadanie poskytne každý zmluvný partner značky.


Minirol.Newsletter.Info