Alergikovia, pozor! Siete do okien ochránia váš domov pred hmyzom, ale aj peľom a prachom

Už je tu zas. Sezóna príjemného počasia, na ktorú sa väčšina ľudí po nevydarenej zime teší. Pre alergikov sa však začína obdobie, v ktorom musia byť viac v strehu, pretože alergény sú všade okolo. Vonku sa peľom nevyhnete, ale minimálne váš domov sa môže aj v priebehu tohto obdobia stať príjemnejším miestom. Ako to docieliť?

Peľová bariéra do okien

Čo keď vám prezradíme, že existuje špeciálny typ sieťoviny, ktorý dokáže zachytiť aj veľmi drobné častice. Prakticky ide o siete proti hmyzu do okien s husto tkanou štruktúrou, ktorá zachytí aj peľ. Výhodou siete je fakt, že neobmedzuje prísun čerstvého vzduchu a neruší výhľad z okna do okolia. Alergici tak počas peľovej sezóny nemusia mať neustále zavreté okná. Okrem peľov sieťovina zachytí aj ostatné podobné častice, ako sú prach z ulice a samozrejme zabráni vniknutiu otravného hmyzu.

Nájdete u vybraných výrobcov

Protipeľové siete hľadajte v ponuke produktov značky Minirol, ktoré vznikajú vo Velkej Bíteši v Česku. Výrobca ich inštaluje do všetkých typov budov, podobne ako klasické siete proti hmyzu. Široká ponuka sa neobmedzuje len na okenné siete proti hmyzu. Pod značkou Minirol nájdete aj siete do dverí s úpravou, ktorá zamedzuje priechod peľov. Sieťovina používaná na pevné, posuvné a rolovacie siete je vyrobená zo skleného vlákna potiahnutého PVC vrstvou. Vďaka tomuto zloženiu sieťovina nereaguje na teplotné výkyvy a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

Sieť ako súčasť vonkajšieho tienenia

Ak vás sieť s protipeľovou ochranou zaujala a súčasne uvažujete o zadovážení tieniacej techniky, mali by ste vedieť, že Minirol ponúka vonkajšie rolety na okná s integrovanou sieťou proti hmyzu. Tá je umiestnená priamo v hliníkovom boxe a jej ovládanie je nezávislé na rolete. Získate tak ochranu pred prehrievaním interiéru, hlukom, hmyzom aj nepozvanými hosťami, ktorým rolety skomplikujú vniknutie do domu.

Pre návrh konkrétneho riešenia alebo cenovú kalkuláciu kontaktujte priamo výrobcu produktov Minirol alebo ich obchodných partnerov. Prajeme vám šťastnú ruku pri výbere.


Minirol.Newsletter.Info