Túžite po dizajnových roletách? Stavte na farby!

Ak okrem samotného vonkajšieho tienenia riešite aj možnosti jeho vzhľadu a zladenia s fasádou či interiérom, mali by ste vedieť, že fantázii sa medze nekladú. Aspoň pokiaľ ide o značku roliet a screenov Minirol, ktorú vo Velkej Bíteši vyrába spoločnosť Building Plastics. Vo výrobnom areáli má k dispozícii vlastnú práškovú lakovňu - jednu z najmodernejších prevádzok v Českej republike.

Lakovanie na mieru

Ak si nevyberie zo základnej ponuky farieb, môžete si tienenie nechať nalakovať do niektorého z odtieňov podľa vzorkovnice RAL. Lakovňa spracuje všetky viditeľné a pohyblivé časti tienenia. Prevádzka spĺňa vysoké štandardy kvality povrchových úprav. Vďaka tomu dokáže výrobca zaistiť vysokú odolnosť proti oteru, stálofarebnosť a dlhú životnosť tienenia.

Ako vybrať farbu?

Vzhľadom na množstvo možností je dobré ujasniť si hneď na začiatku, podľa akého kľúča budete vyberať farbu roliet. Podľa skúseností výrobcu si zákazníci najčastejšie vyberajú farbu jedným z nasledujúcich spôsobov:
 
  • Tienenie zlaďte s fasádou domu, farbou okien a dverí
Celkom logicky sa ponúka postup, pri ktorom sa farba tienenia stáva súčasťou celkového vzhľadu domu. Znamená to, že zákazník alebo architekt vyberá farbu s ohľadom na fasádu, okná, dvere a interiér. Je to možné vďaka lakovaniu technikou bicolor, čo znamená, že vnútorná a vonkajšia farba tienenia môžu byť rozdielne.
 
  • Vyberte si neutrálnu farbu, ktorá neomrzí a nepodlieha móde
Stálicami medzi farbami sú v tomto prípade odtiene béžovej, hnedej a sivej. Veľmi obľúbený je aj dekor dreva, ktorý je nadčasový a nepodlieha módnym vlnám.
 
  • Prispôsobte sa aktuálnym trendom
Zákazníci čoraz častejšie vyhľadávajú farebné dizajnové rolety, ktoré ladia s výraznou architektúrou domu alebo ju naopak oživujú. K dlhodobým trendom preto patria lakované odtiene žltej, červenej, zelenej alebo modrej.

Pantone farba roku 2018

Inšpiráciou pri hľadaní ideálneho odtieňa farby pre vonkajšie tienenie môže byť korporácia Pantone, ktorá vlastní patentovaný systém na označovanie farieb. Jedná sa o celosvetový štandard v oblasti dizajnu, grafiky, tlače alebo návrhárstva. Za farbu roka 2018 vyhlásilo Pantone odtieň Ultra Violet (18-3838). Ide o výraznú fialovú postavenú na modrom základe. Táto farba má symbolizovať kreativitu, provokáciu a veciam má dodávať tajomnú auru. 

Minirol.Newsletter.Info