Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Od roku 2010, keď sme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu –⁠ screenových clôn⁠ pod značkou MINIROL – ich popularita medzi zákazníkmi stále rastie. Táto skutočnosť aj vzťah k vývoju a posúvaniu hraníc výroby a dizajnu produktov nás motivuje k neustálemu zlepšovaniu nášho portfólia. Na rok 2021 sme si v oblasti screenov pripravili dve technologické novinky.

Čistejší dizajn

Screenové rolety, nielen z našej produkcie, mali donedávna na tieniacej tkanine nad spodnou lištou viditeľný zvar. S týmto vizuálne nedokonalým riešením sme sa vysporiadali prostredníctvom systému VISITEX. Ten umožňuje k tkanine privariť polovicu zipsu, ktorý vedie špeciálny plastový profil zodpovedajúci konkrétnej spodnej lište. Nevzniká tak žiadny zvarový šev a viditeľne neukončuje screen. Zákazníkom tak môžeme ponúknuť čistejší dizajn tienenia.

Rýchlejšia manipulácia

Druhou novinkou je systém ClickOn, pohodlnejší a rýchlejší spôsob nasadenia tkaniny na rolovací valec. Všetko spočíva v minimálnom plastovom profile v tvare T privarenom k hornej časti screenovej tkaniny. Výhodou profilu je vysoká pevnosť v ťahu a odolnosť proti opotrebeniu. Na samotné nasadenie tkaniny na valec vďaka tomuto systému stačí jeden jednoduchý pohyb, a to zacvaknúť profil do otvoru vo valci – preto ClickOn.

Technológie, s ktorými už pracujeme

Vyššie v texte sme spomínali tkaniny. Tie sú v prípade screenových clôn kľúčovou súčasťou celého tienenia. Oproti iným typom tieniacej techniky screeny zatemňujú interiér a zároveň užívateľovi umožňujú výhľad von. Z toho dôvodu používame tie najkvalitnejšie.

  • Serge tkaninu tvoria sklené vlákna potiahnuté PVC vrstvou

  • Soltis tkanina sa skladá z polyesterových vlákien s PVC vrstvou

PVC vrstvy tkaniny chránia a zaisťujú ich farebnú stálosť.

Obe novinky nájdete na všetkých našich screenových clonách.

K ďalším inováciám pre tento rok patrí výroba screenov do šírky až 6 m, zavedenie výroby boxov 120 x 120 mm a aj Lockscreen Integrated. Perfektne sa hodia na zatienenie napr. pergol. 

V prípade, že vás tieto novinky zaujali, naváhajte sa na nás obrátiť a kontaktujte nás. Radi s vami preberieme vaše predstavy a zostavíme nezáväznú ponuku. 


Minirol.Newsletter.Info