Hľadáte ideálne zatienenie francúzskych okien? My poznáme to najlepšie

Pravdou je, že najväčšou prednosťou francúzskych okien, resp. francúzskych dverí, je práve výhľad a množstvo svetla, ktoré prepúšťajú. Aj tieto rozmerné okná však potrebujú tienenie. Ak ešte neviete, ktoré tienenie použiť, odporúčame vám zamyslieť sa nad roletami a screenovými clonami. Práve tie totiž pomôžu odstrániť nevýhody francúzskych okien a poskytnúť vám vysoký komfort bývania.

Čo sú francúzske okná

Francúzske okná sú dlhodobo veľmi obľúbeným riešením pre rodinné domy, aj moderné komerčné objekty. Oproti klasickým oknám majú niekoľko nesporných výhod. Dôvodom je spodná hrana okna, ktorá sa nachádza až na úrovni podlahy. Poskytujú tak viac svetla, lepší výhľad a intenzívnejšie vetranie, pri ktorom dochádza k rýchlejšej výmene vzduchu v miestnosti. Na druhej strane je rozmer okien aj nevýhodou, pretože počas zimných mesiacov spôsobuje väčšie tepelné straty. Okná na prízemí vám odporúčame zabezpečiť aj proti vniknutiu neželaných návštevníkov.
 

Rolety aj screenové clony majú čo ponúknuť

Rolety aj screeny sú naozaj vhodným riešením zatienenia francúzskeho okna. Obidva typy ponúkajú trendový dizajn v najrôznejšom farebnom prevedení, čím zaručujú príjemný a moderný vzhľad. Okrem toho ponúkajú ochranu pred nepriaznivým počasím, tepelnú úsporu alebo ochranu pred hlukom. Pre ktoré z nich sa ale rozhodnúť?
 

Vyskúšajte screeny– vzdušné a takmer neviditeľné tienenie

Screenové clony sú v podstate zásteny z kvalitnej textílie s takmer neobmedzenou životnosťou, ktoré umožňujú priepustnosť časti svetla do interiéru. Vy cez ne vidíte, ale pred pohľadmi zvonka je vaše súkromie chránené. Znižujú energetickú náročnosť bývania a spoľahlivo chránia pred nepriaznivým počasím, akým je dážď, krúpy, sneh alebo silný vietor. Vďaka ich priedušnosti je možné vetrať aj so spustenými zástenami. Výhodou je v porovnaní s lamelovými roletami menší box, do ktorého sa screeny rolujú. Zaberajú tak menej miesta a sú vhodnejšie pre doplnkovú montáž.
 

Stavte na poctivú ochranu v podobe roliet na francúzske okná

Rolety sú vyrobené z lamiel plnených PUR penou. Rovnako ako screeny chránia pred nepriaznivým počasím a znižujú energetické straty. Na druhej strane ale neprepúšťajú žiadne svetlo a sú nepriedušné, majú však skvelé zvukoizolačné vlastnosti a zvyšujú ochranu vášho domova pred vlámaním. Vy tak môžete pokojne odísť napríklad na dovolenku.
 
Screeny aj rolety sú dobrou voľbou pre francúzske okná, ktorých nevýhody ako tepelné straty alebo bezpečnostné riziká minimalizujú práve svojimi vlastnosťami. Produkty so všetkými spomínanými vlastnosťami vyrába pod značkou Minirol spoločnosť Building Plastics. Pochádza z Velkej Bíteše a v oblasti vonkajšieho rolovacieho tienenia sa pohyuje už viac ako dvadsať rokov.
 
 


Minirol.Newsletter.Info