Prepojte tienenie s inteligentnou domácnosťou pomocou systému TaHoma

Predstavte si, že už by ste pri odchode z domu nemuseli obchádzať miestnosti a kontrolovať okná, svetlá alebo kúrenie. Vžite sa do situácie, kedy by ste ráno nemuseli vyťahovať rolety alebo žalúzie na všetkých oknách jednotlivo, alebo že už vám počas dňa nebude svietiť do interiéru, pretože ste ráno zabudli vysunúť tienenie z boxu. To všetko máte teraz na dosah ruky vďaka smart home systému TaHoma, ktorý vyrába spoločnosť Somfy, špecialista na pohony a ovládanie.

Automatizácia domácnosti nie je sci-fi

Ide o jednoduché prepojenie ovládania tienenia, osvetlenia, zabezpečenia, okien, energií alebo vstupov v rodinných domoch, bytoch, kanceláriách alebo obchodoch. Vďaka tomu je možné všetko ovládať z jedného miesta v dome, jedným diaľkovým ovládačom alebo jedinou aplikáciou vo vašom telefóne, notebooku alebo inteligentných hodinkách.Prednosťou systému TaHoma je fakt, že na jeho zaobstaranie nikdy nie je neskoro. Nezáleží na tom, či práve staviate, rekonštruujete alebo sa sťahujete. Smart systémom stačí pripojenie na internet, takže sa nemusíte báť búrania, vŕtania ani iných úprav. Okrem domu môžete pomocou aplikácie ovládať aj garážovú bránu alebo vonkajšie tienenie v záhradnej pergole. A tomu sa hovorí automatizácia domácnosti.

Ovládajte tienenie Minirol z mobilu

Predokenné aj screenové rolety môžete ľahko pripojiť k systému TaHoma a ovládať ich spoločne s ostatnými časťami domácnosti. Stačí si vybrať, ktoré vám budú viac vyhovovať:
  • Predokenné rolety interiér tepelne izolujú, bránia prenikaniu hluku zvonku a vďaka svojej mohutnosti odrádzajú nepozvaných hostí.
  • Screeny umožňujú zatieniť okná so zachovaním výhľadu von a okrem okien v dome sú tiež skvelým riešením na zatienenie zimných záhrad, altánkov a pergol.
Smart technológie, medzi ktoré systém automatizácie domácnosti patrí, pomáhajú šetriť energiu, náklady aj čas.

20 scenárov pre inteligentnú domácnosť

Slovo „inteligentná“ (angl. „smart“) sa v súvislosti s centralizovaným ovládaním domácnosti používa zámerne z toho dôvodu, že systém dokáže reagovať na množstvo vopred definovaných scenárov:
  • 20 režimov nastavených majiteľom (napr. pracovný deň, víkend, odchod atď.),
  • podmienený smart scenár riadiaci sa počasím – funguje vďaka slnečným a veterným snímačom,
  • režim spotreby – ovláda energie podľa vopred nastavených limitov.
Ak tienenie Minirol máte alebo o ňom ešte len uvažujete a chcete ho prepojiť so svojou inteligentnou domácnosťou, napíšte nám.
 

Minirol.Newsletter.Info