Doprajte si doma súkromie a komfort. Pomôže vám kvalitné tienenie

Známe príslovie hovorí: môj dom, môj hrad. Je v tom kus pravdy. Domov má byť pohodlným a bezpečným miestom, kde máte zaistené súkromie. Lenže, čo ak to to nie je ono a vy netušíte prečo? Rozhodujú detaily, napríklad zatienenie okien. Nepodceňujte ho. Je dôležitejšie, ako si myslíte.

Súkromie vďaka roletám

Ak preferujete exteriérové tienenie, budete sa zrejme rozhodovať medzi roletami a screenmi. Aký je medzi nimi rozdiel a aké sú ich výhody? Hlavný rozdiel je v priepustnosti svetla. Štandardné predokenné rolety dokážu priestor celkom zatemniť. Screeny sú látkové rolety, ktoré sa tiež montujú pred okná, no prepúšťajú omnoho viac svetla a smerom von sú priehľadné. Screenová látka spoľahlivo odtieni ostré lúče slnka, a pritom prepustí dostatok príjemného svetla. Sú vhodné na zatienenie veľkých aj menších presklených plôch, na okná, terasy a zimné záhrady.

Tienenie, ktoré dokáže viac

Ak má byť tienenie zároveň bariérou proti násilnému vniknutiu, najlepšie obstoja lamelové rolety. Aj screeny však dokážu ochrániť vaše okná pred dažďom, vetrom a snehom rovnako spoľahlivo ako vonkajšie rolety. A nielen to. Pri správne zvolenom uchytení dokážu plniť funkciu siete proti hmyzu. Výsledkom toho sú dokorán otvorené okná, stály prísun čerstvého vzduchu, príjemné svetlo, výhľad von a žiadny otravný hmyz vo vnútri.

Komfort vďaka ovládaniu

Ručné ovládanie roliet aj screenov je pohodlné a bezproblémové. Vždy to ale môže byť lepšie. Existuje iná možnosť ovládania tienenia? Samozrejme – motorické ovládanie.

  • Elektrický pohon – tento variant zaručuje najvyššiu mieru pohodlia. Po stlačení tlačidla navinie tichý motorček rolety alebo screeny. Systém možno doplniť o centrálne ovládanie všetkých roliet alebo nastaviť časový spínač. Priobjednať si tiež môžete senzor slnečného svitu, vďaka ktorému sa rolety ovládajú automaticky.
  • Rolety na diaľkové ovládanie – oproti elektrickému ovládaniu majú jednu výhodu navyše. Rolety možno ovládať odkiaľkoľvek z miestnosti. Tienenie si teda prispôsobíte bez toho, aby ste sa museli dvíhať z pohovky alebo odbiehali od varenia.

Vyžiadajte si bezplatnú ponuku

Vzhľadom na to, že výslednú cenu ovplyvňuje viacero premenných, nie je možné zostaviť jednotný cenník. Ak hľadáte niektorý v popísaných produktov, obráťte svoju pozornosť na českú značku Minirol. Tá sa už mnoho rokov špecializuje na oblasť tienenia na mieru. Jej odborní pracovníci vám zadarmo vypracujú cenovú ponuku a poradia typ, farbu, či materiál vybraného tienenia.


Minirol.Newsletter.Info