Ochráňte obchod pred zlodejmi pomocou rolovacej mreže

Mreže sa na zaistenie majetku v súkromných, verejných a komerčných objektoch používajú už skutočne dlho. Bežne ich tak môžete vidieť na oknách v pivnici, na prízemí aj prvom poschodí alebo v obchodoch v nákupných galériách, kam majú vďaka ďalším službám návštevníci prístup aj po skončení otváracej doby. Aj z toho dôvodu sa už dávno nehľadí iba na funkciu, ale aj na estetickú stránku mreží.

Dobre vyzerajúca mreža

Umožňuje nám prezerať si vystavený tovar, vstúpiť už nám ale nedovolí. V komerčnej sfére je to hlavný zámer. Keď nie je obchodník prítomný, aby predával tovar, potrebuje, aby rolovacia mreža obchod chránila, ale aj prezentovala. A na tento účel sú ideálne produkty vytvorené na mieru. Zákazkovo vyrábané mreže na slovenskom trhu reprezentuje napríklad značka Minirol. V portfóliu výrobcu nájdete mreže lamelové a skladané, z ocele alebo hliníka a v rozmanitom farebnom vyhotovení.

mriz.png

Farebná lamelová mreža

Výplň tohto typu roletovej mreže tvoria navzájom zasadené lamely s vysekanými otvormi alebo perforáciou. Bežne sa lamelová mreža vyrába z hliníka, stretnete sa ale aj s oceľou a antikorom. Jednou z výhod mreží z lamiel sú nízke náklady na prevádzku. K ďalším patrí výber z troch základných farieb (biela, strieborná, hnedá) a v prípade špecifickejších požiadaviek možnosť lakovania mreží podľa vzorkovnice RAL.

2 vzory skladanej mreže

Konštrukcia tejto rolovacej mreže sa skladá z rôzne tvarovaných oceľových alebo nerezových trubiek prepojených sponami. Ide o riešenie, ktoré nebráni priehľadnosti zvonku ani zvnútra, takže sa so skladanou roletou často stretnete v obchodných centrách, prípadne vo verejných garážach, kam sa hodí vďaka jednoduchej cirkulácii vzduchu, ktorá je v podzemných priestoroch veľmi dôležitá. Na výber sú dva vzory mreže – obdĺžnik a vlna. 
 

Bezpečnosť mreží na prvom mieste

Dôležitým hľadiskom všetkých rolovacích systémov je ich bezpečnosť. Z toho dôvodu majú rolovacie mreže značky Minirol už z výroby zabudovanú poistku proti pádu. Pre zvýšenie zabezpečenia priestoru je možné mreže doplniť napríklad o čítačku odtlačkov prstov, diaľkové ovládanie alebo kľúčový spínač. Rolovacie mreže ovláda elektrický pohon a pri výpadku je k dispozícii núdzové ovládanie kľukou. Na kontrolu vlastného chodu mreže slúžia zvukové alebo svetelné upozornenia.

mrize2.png


 
 

Minirol.Newsletter.Info