Porovnajte s nami zatemňovacie rolety na strešné okná

Pri riešení tienenia okien na rodinnom dome vždy záleží na orientácií stavby na svetové strany a počte a ploche stavebných otvorov, ktoré chcete zatieniť. Do podkrovia alebo na poschodie majitelia často umiestňujú spálne alebo pracovne, kde trávia významné množstvo času, a preto netreba podceniť zatienenie strešných okien.

Prednosti vonkajších roliet, ktoré rozhodujú

Aj keď sú v prípade zatemnenia vždy v hre aj interiérové typy tieniacej techniky, do nášho porovnania sme ich zámerne nezaradili. Spĺňajú totiž len menšiu časť podstatných výhod, ktoré uvádzame, a sú preto s ostatnými typmi vonkajšieho tienenia neporovnateľné. Kúzlo exteriérových zatemňovacích roliet spočíva hlavne v tom, že:

  • tienia a ochraňujú obyvateľov pred ostrými slnečnými lúčmi,

  • zabraňujú prehrievaniu interiéru, ku ktorému dochádza najmä pri orientácii okien na juh alebo západ,

  • nebránia vetraniu miestností,

  • montujú sa na rám okna bez potreby stavebných úprav,

  • ovládajú sa manuálne aj na diaľkové ovládanie.

1.png

Stavte na rolety na mieru pre strešné okná 

Výrobcov a dodávateľov vonkajších roliet je na trhu nespočet. Pri výbere najvhodnejších zatemňovacích roliet do okien, hlavne do tých strešných, však buďte pozorní. 

Rozlišujte medzi:

  1. dodávateľmi štandardizovaných produktov bez možnosti prispôsobenia parametrom vášho okna, 

  2. výrobcami okien ponúkajúcimi aj vlastné tienenie, ktoré však môže stopercentne fungovať len na ich vlastných oknách

  3. a výrobcami zakázkového tienenia, ktorí konkrétne rolety vyrobia na mieru nielen podľa rozmerov okien, ale aj podľa vašich požiadaviek ohľadom materiálu, farby a zvoleného ovládania.

Spoznajte Minirol, značku vonkajšieho tienenia z Velkej Bíteše

Výrobca značkových a na mieru pripravovaných roliet, firma Building Plastics, pôsobí na českom trhu od roku 1996 a po celý čas ponúka kvalitné rolovacie systémy formou tienenia, garážových vrát, bezpečnostných mreží a sietí proti hmyzu. V ponuke značky Minirol nájdete dva typy roliet, ktoré sa hodia do strešných okien.

  • Predokenné rolety sa skladajú z hliníkových alebo plastových lamiel, ktoré do seba nepriedušne zapadnú a kompletne tak zatemnia celú miestnosť. Sú teda ideálne na použitie do spální, kde oceníte aj to, že dokážú tlmiť hluk z okolia alebo bubnovanie dažďa na okno.

  • Screenové rolety tvorí tkanina, ktorá odráža slnečné lúče, ale pritom vám nebráni vo výhľade von a udržuje vás v kontakte s okolím. Ak by ste chceli pomocou screenov úplne zatemniť miestnosť, stačí si vybrať blackout látku, ktorá v kombinácii s vodiacimi lištami neprepustí ani lúč svetla.

Zaujali vás naše produkty Minirol? Napíšte si o ponuku zdarma a zistite, čo všetko a za akú cenu sú pre vás schopní vyrobiť.
_DSC2014.jpgMinirol.Newsletter.Info