Prečo si vybrať kvalitné rýchlobežné brány na priemyselné účely?

Keďže žiadne dve prevádzky nie sú rovnaké, je úplne logické, že majú odlišné požiadavky na bránové výplne vjazdov hlavne v interiéri i exteriéri budov. A presne týmito parametrami by ste sa mali riadiť pri ich výbere.

Kde sa používajú rýchlobežné fóliové brány

Vďaka svojej ľahkej konštrukcii sú ideálne do všetkých vjazdov s vysokou frekvenciou prevádzky. Stretnete sa s nimi v exteriéri aj v interiéri chladiarenských a potravinárskych prevádzok, na umývacích linkách, v skladoch alebo depách.

Prečo rýchlobežné brány

 1. Výrobok na mieru
  Rýchlobežné brány nie sú produkty, ktoré by sa hromadne vyrábali na sklad, pretože každý zákazník potrebuje iné rozmery, vlastnosti a konfiguráciu produktu. Brány na zákazku budú vďaka tomu spĺňať všetko, čo požadujete.

 2. Odolnosť materiálu
  Bránový pancier, z ktorého sú brány vyrobené, tvorí tvrdená plastová fólia. Tá odoláva olejom, tukom a dokonca aj UV žiareniu. Len vďaka tomu je možné tieto brány v takej miere používať v chemickom a potravinárskom priemysle.

 3. Samoopraviteľnosť
  Pri vytrhnutí z vodiacich líšt sa fólia počas otvárania a zatvárania brány sama vráti do pôvodnej polohy, úplne automaticky bez toho, aby ste vy alebo montážna firma museli zasahovať.

 4. Konštrukcia bez pevných prvkov
  Celá plocha rýchlobežných brán neobsahuje žiadne výstuhy, lišty ani ďalšie pevné prvky, ktoré by sa pri náraze do prekážky mohli poškodiť.

 5. Ochranné prvky
  Bezpečnosť osôb pohybujúcich sa v okolí brán je veľmi dôležitá. Preto je okrem takmer nepoškoditeľnej fólie štandardnou súčasťou brán infrazávora a detektor prekážok.

 6. Farby a presvetlenie
  Fólia je k dispozícii v 8 farebných zhotoveniach. Na vyžiadanie môžete dostať aj rozšírený vzorník. Nespornou výhodou plastového bránového krídla je možnosť presvetlenia priestoru pomocou priehľadných prvkov. Fóliu je možné doplniť o okienka alebo prevzdušňovacie sieťky.

 7. Špeciálne brány
  Okrem štandardných modelov nájdete v ponuke rýchlobežných brán aj špeciálne zhotovenie do nízkych teplôt (až do -30 °C) pre mraziarenské a chladiarenské prevádzky, brány do priestoru so zvýšenými nárokmi na čistotu a časté umývanie alebo brány osadené fóliou s integrovaným únikovým východom.


  Chcete si nechať poslať cenovú ponuku alebo máte ďalšie otázky? Kontaktujte priamo značku Minirol prostredníctvom oficiálneho webu.
  seda.png


Minirol.Newsletter.Info