Predokenné rolety chránia proti slnku, úniku tepla aj zlodejom

Doma trávime veľkú časť nášho voľného času, a preto sa snažíme vytvoriť si tam príjemné a zdravé prostredie pre život. Za posledné roky k tomu pribudla aj snaha o úspornú prevádzku domácnosti, ktorá sa dá okrem iného ovplyvniť vhodne zvoleným tienením. Energeticky najvýhodnejšie sú z tohto hľadiska exteriérové rolety, ktoré po celý rok usmerňujú zvýšený tok tepla prenikajúceho okennými otvormi.


Tieňte slnku

Keď sme vonku, nedáme naň dopustiť. Keď sa však rozhodneme pracovať alebo si napríklad čítať, je nepríjemné žmúriť do ostrého slnka alebo do monitoru, na ktorom pri odraze slnečných lúčov nie je nič vidieť. Presne pre tieto chvíle slúži vonkajšie tienenie, ktoré nám v okamihu vytvorí príjemný tieň. O to, aby sme nemali zbytočne zatiahnuté aj vo chvíli, keď začne slnko zapadať, sa stará automatický slnečný snímač. 


pred.png

Znížte úniky tepla

Okná a strecha majú najväčší podiel na tepelných stratách domu. Pritom je preukázané, že vonkajšie tienenie znižuje v zime únik tepla až o 30 %, v lete zase dokáže znížiť teplotu v interiéri o 3 - 7 °C. Ak je roleta vysunutá z boxu, dobre izoluje a vám sa doma udrží príjemná klíma. Teplotný snímač môže zase automaticky ovládať vonkajšie rolety nielen počas vašej neprítomnosti.

Chráňte sa pred zlodejmi

Aj keď rolety nemajú žiadnu oficiálnu bezpečnostnú certifikáciu, vizuálne a psychologicky pôsobia ako ťažká prekážka. Vďaka do seba zakliesneným lamelám sú pevnejšie než žalúzie a prípadným nepozvaným hosťom sťažia prístup do domu. Výrobcovia navyše k roletám ponúkajú ochranu proti nadvihnutiu alebo automatický či manuálny zámok.

nadoken.png

Ďalšie funkcie roliet

A to ešte nie je zďaleka všetko, čo rolety dokážu. Pri použití lamiel s PUR penou účinne tlmia hluk z ulice, pri nepriaznivom počasí fungujú ako ochrana okien, zaisťujú vášmu domovu súkromie a bezpečie a vďaka integrovanej sieťke dobre poslúžia aj ako ochrana proti hmyzu.


Minirol.Newsletter.Info