Jar je tu a leto klope na dvere! Na novú sezónu pripravte aj svoju terasu

Lúče jarného slnka lákajú na príjemné posedenie na vonkajšej terase. Tá si ale po dlhých zimných mesiacoch vyžaduje náležité ošetrenie. Práve teraz je ten správny čas na renováciu terasy a na zvýšenie jej komfortu pomocou zatemňovacích roliet, známych tiež ako screenové clony.

Príprava krok za krokom

Starostlivosť o terasu nespočíva iba v odstránení následkov chladného obdobia, ale predstavuje tiež ideálnu príležitosť na prípravu terasy na letnú sezónu. Vzácne chvíle odpočinku v kruhu blízkych a priateľov môžu veľmi rýchlo narušiť tropické teploty. Popri upratovaní, drobných opravách nábytku, rozmiestnení dostatočného množstva zelene, investujte predovšetkým do zastrešenia a zatienenia terasy.

Screenové clony ochránia vás aj vybavenie terasy

Pojmom „screenové clony“ sa označujú vonkajšie rolety, ktoré podobne ako klasické vonkajšie rolety napomáhajú regulácii slnečného svitu. Vonkajšie screenové clony však nemusia slúžiť iba ako rolety na okná. Sú totiž ideálne na zatienenie terás, pergol, zimných záhrad alebo altánkov. Hlavnou funkčnou časťou screenu je tkanina, ktorá vďaka svojmu zloženiu dokáže čiastočne pohltiť slnečnú energiu, zabrániť prehriatiu terasy a ochrániť nábytok pred pôsobením priameho slnka. Screeny sú zároveň dostatočne priehľadné na to, aby vám umožnili kontakt s okolím a to bez narušenia vášho súkromia.  

Tienenie odolá vetru, prachu a dažďu

Screenové rolety umožňujú využitie vašej terasy aj v nepriaznivom počasí. Vďaka odolnému materiálu dokážu ochrániť terasu aj pred letnou búrkou sprevádzanou silným nárazovým vetrom. V uzatvorenej polohe zabezpečia dokonalú ochranu pred otravným hmyzom a všadeprítomným prachom. Údržba screenov je vďaka použitým materiálom úplne nenáročná. Výrobca navyše poskytuje predĺženú päťročnú záruku.
 
V prípade otázok alebo záujmu o kalkuláciu screenovej clony kontaktujte firmu Minirol.

 


Minirol.Newsletter.Info