Privítajme jar! Sezóna vonkajšieho tienenia je tu

S jarnou rovnodennosťou sa môžeme tešiť aj na viac slnečných dní. Prichádza hlavná sezóna vonkajšieho tienenia.
Konečne sme sa dočkali prvých náznakov príchodu jari: teplomery ukazujú vyššie teploty, rozkvitávajú snežienky a pribúda slnečných dní. Jarná rovnodennosť, ktorá vychádza na 21. marca, nám jasne hovorí, že sa dni viditeľne predlžujú a je načase po zime oprášiť vonkajšie rolety a screeny. Tým sa totiž práve teraz začína hlavná sezóna

Vonkajšie tienenie ako ochrana proti slnku

Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí – a príliš veľa slnka v interiéri tiež. Ostré svetlo, ktoré sa odráža od monitora počítača, televízie či nábytku – v takej miestnosti si len ťažko oddýchnete, nie ešte ak máte v nej aj pracovať. Vonkajšie rolety a screenové clony Building Shutters primárne využijete ako efektívny nástroj na odtienenie až 90 % oslňujúcich lúčov.

Rolety a screeny pre správnu teplotu

Čím viac sa blížime k letným mesiacom, tým viac nás trápi aj všadeprítomná horúčava, kamkoľvek ideme. V kancelárii, na úrade či doma. Ako prvé riešenie vám možno napadne klasická klimatizácia, my by sme vám však radšej odporučili naše vonkajšie tienenie. Nielenže s roletami či screenovými clonami bude v interiéri až o 9 °C menej než vonku, ale aj v porovnaní s klimatizáciou ušetríte nemalú sumu na účtoch za energie. Vonkajšie tienenie je okrem iného aj ekologickejší variant.
Obrazek2.jpg

Tienenie pre váš pokojný spánok

Okrem tienenia cez deň vám môžu vonkajšie rolety či screenové clony skvalitniť aj noc, respektíve váš spánok. Pracujete na zmeny a váš režim vyzerá každý týždeň inak? Tak pravdepodobne bojujete – hlavne od jari do jesene – so slnečnými lúčmi, keď by ste mali mať práve polnoc. Príliš veľa svetla v čase spánku netreba podceňovať – prvotná nevyspatosť sa časom premení na poruchy spánku, imunity či depresie. Vonkajšie tienenie od Building Shutters však počíta aj s touto potrebou a v ponuke produktov preto nájdete zatemňovacie rolety či clony. Tie vám poskytnú absolútnu tmu pokojne aj uprostred slnečného dňa.
 
Ktorú funkciu vonkajších roliet najviac oceňujete vy? Ak ich ešte doma nemáte, kontaktujte nás a radi vám pripravíme kalkuláciu na mieru.
 

Minirol.Newsletter.Info