Životnosť tieniacej techniky predĺžite pravidelnou údržbou

Je to podobne ako s oknami. Vonkajšie tienenie je investícia, ktorá by vám v ideálnom prípade mala slúžiť čo najdlhšie. Pravidelnou starostlivosťou eliminujete nutnosť servisných zásahov a prirodzene predĺžite životnosť produktu. Vďaka svojej konštrukcii a použitým materiálom vydrží externé tienenie nepriazeň počasia aj časté používanie. Bola by škoda, ak by sa poškodilo iba kvôli zanedbanej údržbe.

 Je to podobne ako s oknami. Vonkajšie tienenie je investícia, ktorá by vám v ideálnom prípade mala slúžiť čo najdlhšie. Pravidelnou starostlivosťou eliminujete nutnosť servisných zásahov a prirodzene predĺžite životnosť produktu. Vďaka svojej konštrukcii a použitým materiálom vydrží externé tienenie nepriazeň počasia aj časté používanie. Bola by škoda, ak by sa poškodilo iba kvôli zanedbanej údržbe.
 

O vonkajšie tienenie sa starajte spolu s oknami

Napriek tomu, že predokenné rolety a screeny sú vyrobené z úplne odlišných materiálov a inou technológiou, starostlivosť o ne je približne rovnaká. Najlepšie urobíte, ak sa o tienenie budete starať spolu s umývaním okien. Nebudete tak musieť premýšľať, či je starostlivosť dostatočná, alebo kedy ste ich naposledy ošetrili. V prípade silného znečistenia tienenia, napríklad po búrke, ho ihneď umyte. V opačnom prípade hrozí poškodenie pri sťahovaní rolety alebo clony do boxu.
 
Vďaka úprave tkaniny clony povrchovou PVC vrstvou je toto tienenie rovnako ľahko udržiavateľné ako roletové lamely z hliníku. V obidvoch prípadoch stačí tkaninu, lamely a všetky viditeľné a pohyblivé časti tieniacej techniky čistiť pomocou vlhkej handričky alebo hubky a čistej vody. Lamely je možné čistiť aj tlakovou umývačkou, rozhodne ale nepoužívajte wapku. Ak sa rozhodnete použiť čistič, zvoľte taký, ktorý je určený na látkové, PVC a lakované plochy. Vyhnite sa tiež organickým riedidlám a rozpúšťadlám, ktoré by mohli tienenie poškodiť.
 

Nezabúdajte na pravidelné odborné revízie

Okrem bežnej starostlivosti vám odporúčame pravidelnú kontrolu kvalifikovaným pracovníkom. Ten by mal, ideálne dvakrát ročne, skontrolovať plynulosť rozvinutia a zvinutia roliet, stav látky alebo lamiel, vodiacich líšt, funkčnosť diaľkových ovládačov a nástenného smerového tlačidla. Samostatne kontrolovaný by mal byť aj motor ovládajúci tienenie. Jedna z revíznych kontrol by mala byť vykonaná v zime, pretože tienenie funguje do cca -5°C, pri nižšej teplote primŕza. Naopak pri teplotách nad 30°C nechávajte cez tienenie prúdiť vzduch, aby nedošlo k poškodeniu spôsobenému vysokými teplotami.
 

Postupujte podľa pokynov výrobcu

Building Plastics, výrobca rolovacích tieniacich systémov značky Minirol, ponúka kvalitné produkty vyrobené na mieru podľa požiadaviek užívateľa s ohľadom na vlastnosti domu alebo okna. Na vonkajšie rolety a screenové clony poskytuje výrobca predĺženú 5-ročnú záruku, súčasťou ktorej by však mala byť pravidelná starostlivosť užívateľa o tienenie okien. Podrobný návod k obsluhe a údržbe dostáva každý zákazník od partnerskej odbornej firmy, ktorá vykonáva montáž a odovzdanie produktu Minirol.


Minirol.Newsletter.Info