Tkanina má vplyv na funkciu screenových clôn. Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu.

Screeny, ako moderný tieniaci prvok, sa momentálne tešia veľkej obľube. V ľubovoľnom farebnom prevedení dodávajú príbytku čistý, dizajnový vzhľad. Voľbou správnej clony zabezpečíte ochranu proti hmyzu, docielite úplne zatemnenie interiéru alebo „len“ decentné zatienenie priestoru.

O akých látkach je reč?

Screenové látky sú kvalitné textílie určené pre vonkajšie použitie. Značka Minirol výrobcu tieniacej techniky Building Plastics z Velkej Bíteše, ktorá sa v odbore pohybuje už 20 rokov ponúka materiály, pre ktoré sú charakteristické nasledujúce vlastnosti:

  • Tkanina Serge je textília vyrobená zo sklenených vláken potiahnutých vrstvou PVC. Je vysoko odolná proti poveternostným vplyvom. Jej hlavnou výhodou je možnosť kombinovať viacero farebných vláken, výsledkom čoho je atraktívny dizajn.

  • Tkanina Soltis sa látka vyrába z polyesterových vláken, následne sa vypína a napokon pokrýva vrstvou PVC. Má vynikajúce tvarové vlastnosti. Na rozdiel od screen látky Serge, sa pri jej výrobe sa používajú iba vlákna rovnakej farby, čo vytvára zaujímavú štruktúru.

Ďalšie užitočné vlastnosti

Okrem vysokej odolnosti voči poveternostným vplyvom, majú tieto látky vďaka PVC vrstve výbornú farebnú stálosť. Zaisťujú tiež priepustnosť svetla, čo umožňuje stály vizuálny kontakt s okolitým svetom. Znamená to, že cez ne vidieť von, nie však naopak.
Rozhodnúť sa ale môžete aj pre variant úplného zatemnenia - teda tzv. blackoutovú látku. Ak zvolíte screenovú roletu zipscreen spolu s blackoutom, docielite dokonalé zatemnenie a deň môžete okamžite premeniť na noc. Tieto varianty sú vhodné najmä pre administratívne budovy, školy alebo laboratóriá.

Aké sú rozdiely v cene?

Na výslednú cenu vplýva mnoho faktorov - od rozmerov, cez farebnosť, až po ovládanie screenových roliet. Najlepšie je vedieť, čo od screenov očakávate. Zo vzorkovnice si vyberte pokojne viacero látok a od skúsených odborníkov si nechajte poradiť a vypracovať bezplatnú cenovú ponuku. Prajeme vám, aby ste si vybrali presne to, po čom túžite a čo vám bude vyhovovať.


Minirol.Newsletter.Info