Pri výbere tienenia hrá veľkú rolu to, v akej situácii si ho zadovážite. Záleží, či ste vo fáze projektu na nový dom, rekonštruujete alebo si chcete obstarať tienenie s minimálnymi stavebnými úpravami na hotovú fasádu. Prečítajte si, ako prebieha montáž screenov v každom z týchto prípadov.
Dodatočná montáž s viditeľnými prvkami
Ak už dávno bývate alebo máte dostavané a potrebujete zatieniť interiér, máme pre vás variant montáže roliet nad okno. To znamená minimum stavebných úprav a možnosť využiť všetky výhody screenových clôn. Pri dodatočnej montáži si môžete vybrať roletu s boxom alebo bez boxu – v oboch prípadoch sa umiestnia tesne nad okno. Vodiace lišty pre tkaninu screenu sa montujú na rám okna alebo do ostenia okna. Z interiéru sa k hriadeľu rolety dovedie kábel napájania pre automatické ovládanie.

Roletový box umiestnený pod omietkou (Fasade)
Ideálna situácia je, keď s roletami počítate od samého začiatku stavby, teda už v projekte. V takej chvíli môže váš projektant do fasády a jej zateplenia zakomponovať zaomietacie boxy screenových clôn. Tento variant je vhodný pre domy zo všetkých materiálov vrátane drevostavieb. Screenové rolety sa inštalujú vo chvíli, keď máte hotovú hrubú stavbu vrátane okien a začínate riešiť fasádu. Box je spredu krytý polystyrénom, ktorý sa bez problémov omietne a mechanizmus uloženia roliet nebude vôbec vidieť.
Roletový box umiestnený v stavebnom preklade (Heluz)
Ak váš projekt počíta s nosnými prekladmi, môžete si rovno zadovážiť typ s dutinou pre roletový box. Nájdete ich v ponukách výrobcov tehál alebo pórobetónu. Ak máte nachystané preklady, rolety môžete doplniť kedykoľvek neskôr. Opäť stačí mať pripravené káble napájania pre automatické ovládanie.

Ak si nie ste istí, neváhajte sa na nás obrátiť a kontaktujte nás telefonicky alebo pomocou formulára na webe. Radi Vám poradíme, aké riešenie screenových clôn optimálne vybrať.