Siete, ktoré vám nebudú prekážať ani v zime

Už pri výbere prvku, akým je sieť proti hmyzu, by ste mali myslieť nielen na obdobie, keď ich budete využívať najviac, ale aj na to, keď ich nebude vôbec treba. Ide hlavne o to vedieť si predstaviť siete na oknách a dverách aj v zimnom období, keď by vám skôr prekážali vo výhľade alebo pri otváraní. Aj podľa toho by ste sa mali nakoniec rozhodnúť, ktorý typ sietí si zadovažíte.

Siete proti hmyzu – ⁠nechať, alebo dať dolu?

Každý to cíti inak. Kedysi sa používali len jednoduché pevné siete, ktoré sa spravidla na zimu dávali dolu. Dodnes je veľa používateľov, ktorí sú zvyknutí takto používať aj moderné siete proti hmyzu. Iní používatelia si ich nechávajú na oknách a dverách bez obáv po celý rok. Je pravda, že v súčasnosti sú používané materiály také odolné, že im naša zima len tak neuškodí. Čo sa na nich však postupom času môže podpísať je napríklad opakovane sa tvoriaci ľad v priestore medzi sieťou a oknom. Na druhej strane naozaj platí, že uskladnením sietí na zimu predĺžite ich životnosť.

slovensko_miniroll_web_12.jpg

Možnosti demontáže jednotlivých typov sietí proti hmyzu Minirol 

  • Pevné siete
    Zloženie siete z okna je záležitosťou jednoduchého pootočenia niekoľkých háčikov a sieť je dolu. Na dverách sieť stačí vysadiť z pántov a uskladniť ju do garáže alebo do pivnice. 

  • Posuvné siete
    Siete, ktoré tvoria rám pohybujúci sa v koľajniciach, vyžadujú skúšenejšiu manipuláciu. Všeobecne platí, že konštrukcia posuvných sietí nie je stavaná na to, aby ste ich dvakrát do roka dali dolu a montovali späť na okná alebo dvere. S ich zazimovaním teda nepočítajte.

  • Rolovacie a plisé siete
    V prípade týchto dvoch sietí bude ich zimné upratanie najjednoduchšie. Sieť stačí nechať v jej otvorenej polohe tak, aby zostala zrolovaná alebo zložená na kraji, kde v poriadku prečká zimu. 

Pred samotným uprataním vždy odporúčame sieť prezrieť, či počas sezóny nedošlo k poškodeniu, a očistiť ju vodou od nečistôt. Uvidíte koľko prachu, peľu a drobného hmyzu sa na nej zachytí.

Na mieru pre vás

Značka Minirol ponúka 2 druhy sietí –⁠ sietka na okno a siete proti hmyzu do dverí. Oba tieto varianty dokážeme prispôsobiť rozmerom vašich okien a dverí vo všetkých 3 vyhotoveniach. Aby siete dokonale zapadli do každej miestnosti, nalakujeme jej pevné časti do akéhokoľvek odtieňa zo vzorkovnice RAL. Kvalitnú sieťovinu štandardne ponúkame v čiernej a sivej farbe, pričom sivá farba pôsobí najnenápadnejšie.

Zaujala vás naša ponuka? Kontaktujte nás prostredníctvom telefónu alebo formulára na webe. Radi odpovieme na vaše otázky a pomôžeme vám s výberom sietí alebo vonkajšieho tienenia.
slovensko_miniroll_web_14.jpg


Minirol.Newsletter.Info