Ušetrite za kúrenie s vonkajšími roletami

Vonkajšie rolety Minirol si veľmi dobre poradia s každým nežiaducim slnečným lúčom alebo hlukom z ulice. Vedeli ste, že vám tiež môžu ušetriť až tretinu nákladov za vykurovanie?

Markízy, slnolamy, slnečníky – všetky tieto vymoženosti vás ochránia pred slnkom. Ak však chcete viac než to, zamerajte sa na vonkajšie rolety Minirol.

Rolety ako pomocník pri šetrení energií

V tomto článku sa budeme venovať možnostiam, ktoré vám rolety poskytujú v oblasti hospodárenia s energiou. Rolety okrem iného:
  • v lete zabránia horúčave dostať sa do domu, takže nepotrebujete klimatizáciu,

  • v zime poslúžia ako efektívna tepelná izolácia.

Zateplenie fasády domu je dnes už bežnou záležitosťou pri snahe znížiť tepelné straty a ušetriť za kúrenie. Okná a dvere sú však miesta, ktorými uniká najviac tepla. Hlavne pri veľkých francúzskych oknách je tepelná strata poznať. Minirol preto ponúka jednoduché riešenie – vonkajšie rolety.

Ochrana pred dažďom, snehom a mrazom

Kvalitné okná sú predpokladom pre nízke tepelné straty. V kombinácii s vonkajšími roletami však rozdiel pocítite ihneď. Vonkajšie rolety sú predsadené pred samotným oknom. Tým zabraňujú mrazu, dažďu, vetru alebo snehovým vločkám preniknúť až na sklo. Chlad nemá šancu prestupovať tak ľahko do interiéru.

Úplne rovnako funguje aj izolácia v prípade slnečných lúčov – väčšinu z nich pohltia roletové lamely a teplo zostane vonku. V zime ušetríte stovky eur za vykurovanie, v lete sa obídete bez drahej klimatizácie.

Materiál je gro kvalitných roliet

Predokenné rolety si môžete nechať vyrobiť z hliníka alebo napríklad z plastu. Zákazníkom však odporúčame vyberať hliníkové lamely roliet (či už extrudované, alebo vyplnené PUR penou), a to z jedného prostého dôvodu – lepšie zadržujú teplo.

Interiérové žalúzie fungujú rovnako?

Zmysel interiérových žalúzií je hlavne poskytnúť súkromie a čiastočne zatemniť miestnosť. Funkciu tepelnej izolácie však nemajú. Teplo zo slnečných lúčov alebo chlad v zimných mesiacoch totiž najskôr prestúpi cez okno dovnútra a až následne narazí na vnútorné žalúzie. Zostáva tak už v miestnosti.

Na rolety môžete získať dotáciu

Zadováženie si vonkajších roliet nie je úplne lacnou záležitosťou. Viete však, že máte možnosť získať dotáciu? Ministerstvo životného prostredia umožňuje dosiahnuť až na polovicu výdajov spojených s nákupom a inštaláciou roliet vďaka programu Nová zelená úsporám. Stačí si podať žiadosť. 

Páči sa vám možnosť mať v lete doma chladnejšie a v zime, naopak, menej kúriť? Dajte nám o sebe vedieť a možno spolu vymyslíme rolety aj pre váš dom.


Minirol.Newsletter.Info