Zatienenie balkóna alebo pergoly môže byť nielen funkčným, ale aj elegantným doplnkom vášho domova.

Miesta ako balkón, terasa, pergola alebo záhradný altánok prirodzene orientujeme čo najviac na juh za slnkom. Veď kto by túžil po posedení a odpočinku v trvalom tieni? Lenže sedieť celý letný deň na priamom slnku nie je vždy príjemné, obzvlášť, keď vám počas neskorého popoludnia začne klesajúce slnko svietiť priamo do očí. Pre také situácie sú ako stvorené screeny – priesvitné vonkajšie tienenie.

V čom sú screenové rolety výnimočné

Screenové clony majú oproti roletám alebo žalúziám celý rad predností: 

 • Tkanina
  Na zatienenie okien sa v prípade screenov používa špeciálna textília vyrobená zo sklených alebo polyesterových vlákien s vrchnou PVC úpravou, ktorá zvyšuje životnosť celého tienenia.

 • Vlastnosti
  Vhodne zvolený materiál stojí za tým, že sú screeny ako jediné vonkajšie tienenie priesvitné a zaručujú tak užívateľom dostatok svetla na balkóne aj pod pergolou. K zásadným prednostiam týchto screenových roliet patrí zachovanie výhľadu a kontaktu s okolím aj cez tkaninu. 

 • Praktické
  Vďaka priedušnej screenovej tkanine môžete tieniť interiér a súčasne pohodlne vetrať, pretože vzduch dokáže prúdiť otvormi v štruktúre látky. Screeny tak spoľahlivo fungujú aj ako siete proti hmyzu a ochrana pred nečistotami.  

 • Starostlivosť
  Veľkou prednosťou screenových roliet je veľmi jednoduchá údržba tkaniny. Stačí ju raz za čas pretrieť navlhčenou handričkou, ktorou ju zbavíte prachu a iných nečistôt. O ostatné sa priebežne stará PVC vrstva, vďaka ktorej clony odolávajú opotrebeniu a blednutiu farieb.

screenove_rolety
Značka Minirol dodáva screenové rolety z vlastnej výroby vo Velkej Bíteši obchodným partnerom po celom Slovensku a aj do zahraničia. Zaujala vás naša ponuka? Kontaktujte nás prostredníctvom tejto stránky.


Minirol.Newsletter.Info