Zlepšite svoj spánok s vonkajšími roletami

Počuli ste už niekedy o pojme cirkadiánny rytmus? Ak nie, tak zbystrite. Práve narušený biorytmus môže byť dôvod, prečo sa vám v noci zle spí.

Máte pocit, že sa vaše telo riadi nejakými vnútornými hodinami? Nie je to len váš dojem, ale skutočný fyziologický jav. Takzvaný biorytmus alebo cirkadiánny rytmus je pravidelný 24-hodinový cyklus a pomáha nám riadiť striedanie bdelosti a spánku.

A práve na spánok – a hlavne jeho kvalitu – má náš cirkadiánny rytmus zásadný vplyv. Určite sa vám už stalo, že keď ste išli večer skoro spať, po prebudení ste sa cítili svieži a odpočinutí. Dôvodom bolo správne nastavenie spánkového harmonogramu. A počúvať svoj cirkadiánny rytmus by ste mali aj z ďalších dôvodov. Viac energie, dobrá nálada, nižšia hladina stresu, lepšie trávenie a metabolizmus, silnejšia imunita a lepšia pamäť – to všetko ovplyvňuje, keď sa dobre vyspíte.

Ako pomáhajú kvalite spánku vonkajšie rolety?

Ku kvalitnému spánku, a teda aj správnemu nastaveniu cirkadiánneho rytmu, vám významne pomôžu vonkajšie rolety. Dokážu totiž odtieniť slnečné lúče na ľubovoľne dlhý čas. Naše špeciálne hliníkové lamely vám navyše poskytnú v spálni absolútnu tmu. A spánok v čo najväčšej tme je pre regeneráciu tela veľmi dôležitý. 

Naše rolety BUILDING Shutters navyše hravo zapojíte do inteligentnej domácnosti prostredníctvom aplikácie. Na mobilnom telefóne, tablete či počítači si jednoducho nastavíte presný čas ich zaťahovania a vyťahovania. Ráno vás tak môžu prebúdzať slnečné lúče – ale až v chvíli, keď chcete vstávať.

TIP: Chcete sa dozvedieť viac o prepojení roliet s inteligentnou domácnosťou? Prečítajte si, ako ovládať vonkajšie rolety odkiaľkoľvek.

Na záver sa vás ešte opýtame, či viete, ako vyzerá tá správna tma pre spánok? Ideálne tak, že keď si nastavíte ruku pred tvár, tak si ju neuvidite. Ak zatiaľ spíte doma v šere, zadovážte si vonkajšie rolety ešte dnes.


Minirol.Newsletter.Info