Sieťoviny

Sieťovina používaná na pevné, posuvné a rolovacie siete je vyrobená zo skleného vlákna potiahnutého PVC vrstvou. Vďaka tomuto zloženiu sieťovina nereaguje na teplotné výkyvy. V našej ponuke nájdete túto sieťovinu v čiernom alebo šedom prevedení, pričom sivé siete sú zaručene minimálne vizuálne rušivé. Okrem štandardného prevedenia sú dostupné aj siete zamedzujúce priechodu peľov, s UV vrstvou, s vylepšenou priehľadnosťou a tiež siete so zvýšenou odolnosťou voči pazúrikom domácich zvierat. Na plisované siete sa používa špeciálna sieťovina, ktorá je stabilnejší než plochá sieťovina. Je vyrobená z PVC a vlákien z kevlaru. Vďaka použitiu najkvalitnejších materiálov majú tieto siete veľmi dlhú životnosť.

Typy sieťovín

Štandardná sieťovina
Extra priehľadná sieťovina "INVISIBLE"
Zosilnená sieťovina "PETSCREEN"
Protipeľová sieťovina

Screenové tkaniny

V našej ponuke nájdete dva druhy kvalitných screenových tkanín. Jedná sa o tkaninu Serge, ktorá je zložená zo sklených vlákien potiahnutých PVC vrstvou, a tkaninu Soltis vyrobenú z polyesterových vlákien s ochrannou vrstvou PVC. Prostredníctvom ochranných vrstiev PVC si screenové tkaniny zachovajú farebnú stálosť aj po mnohých rokoch používania. Oba typy screenových tkanín možno dodať aj vo variante BLACK OUT (zatemňujúce tkanina).

Najdôležitejšie funkčné častí screenových vonkajších roliet sú tkaniny. Parametre tkaniny sa môžu použiť na hodnotenie celého výrobku. Všetky potrebné údaje, s ktorými sa v praxi bežne pracuje, sú uvedené vo vzorkovníku screenových tkanín MINIROL. Screenové tkaniny sú vo vzorkovníku charakterizované činiteľmi odrazivosti, pohltivosti a priepustnosti pre slnečné žiarenie. Vo väčšine vzorníkov screenových tkanín sú tieto hodnoty značené ako As (pohltivosť), Ts (priepustnosť) a Rs (odrazivosť). Platí vzťah, že As + Ts + Rs = 1, alebo ak chcete 100%. Vo vzorníkoch nájdeme údaje s hodnotami 1 - 100, teda v percentách. Parameter Tv vo vzorkovníku označuje priepustnosť screenu pre viditeľnú zložku žiarenia.

Typy screenových tkanín

Serge 600
Soltis 93
Serge 600 BLACK OUT
Soltis B92 BLACK OUT

Roletové lamely

Pre výrobu predokenných roliet sa používajú kvalitné hliníkové lamely. Lamely sa od seba líšia tvarom, rozmermi, vlastnosťami a technológiou výroby. V našej ponuke nájdete lamely extrudované aj valcované vyplnené PUR penou, čo zaistí vyššiu tepelnú ochranu okien. Ďalej môžu byť lamely opatrené perforáciou. Perforáciou rozumieme vysekané priehľady v zámku lamely. Pri stiahnutej rolete je roletový pancier nepriehľadný, zámky zapadnú do seba. Ak roletu trochu vytiahneme, zámky sa otvoria  a do miestnosti môže cez otvory prenikať svetlo.

Najpoužívanejšie typy lamiel

BP41R
BP42RS

Fólie - pre rýchlobežné brány

Plocha brán je tvorená z vysoko kvalitného a pevného plastu. Základnú ponuku tvoria 8 farieb. Bránové krídlo je možné tiež vybaviť priehľadovými prvkami (oknami) alebo sieťovinou. Samozrejmosťou je termoizolačná fólia. Fólia odoláva tukom, olejom, UV žiareniu a pod. Používa sa aj do chemickej prevádzky, umývačiek automobilov a iných prevádzok, kde sa predpokladá vysoké mechanické opotrebenie brán.

 
 

Fólie

Bránové lamely - privát

Rolovacie brány určené pre privátne použitie sú vyrábané z hliníkových alebo oceľových lamiel o krycej výške 77 mm alebo pre menšie otvory z lamiel o krycej výške 55 mm. Lamely sú vyrobené valcovaním a vyplnené PUR penou, čo zaistí bránam vyššiu tepelnú izoláciu a stabilitu. Bránový pancier je možné doplniť presvetľovacími a prevzdušňovacími lamelami.

Najpoužívanejšie typy lamiel

BP55R
BP55RS
BP77
BP77FE

Bránové lamely - priemysel

Rolovacie brány určené pre priemyselné použitie sú najčastejšie vyrábané z jednostenných alebo dvojstenných lamiel o krycej výške cca 100 mm a hrúbka profilu cca 23 mm. Lamely sú valcované z hliníkového alebo oceľového plechu o rôznej hrúbke materiálu (v závislosti na rozpätí otvoru). Niektoré typy lamiel sú tiež ponúkané v prevedení z nerezovej ocele rôznych tried. Tieto lamely sú využívané prevažne v agresívnom prostredí (napr. Sklad soli, atď.). Dvojstenné lamely bývajú vyplnené polyuretánovou penou (PUR), polystyrénovou alebo minerálnou izoláciou. Presvetlenie bránového krídla je možné použitím špeciálnych lamiel s vloženými polykarbonátovými pásmi alebo samostatnými sklíčkami. Prevetranie bránového krídla je riešené perforovanými lamelami.

Najpoužívanejšie dvojstenné lamely

BP95
BP100ISL

Nejpoužívanejšie jednostenné lamely

BP146
BP146L
BP162
BP162L

Rolovacie mreže

Rolovacia mreža lamelová

Výplň mreže je zložená z do seba nasunutých lamiel určených pre výrobu mreží. Lamely pre výrobu lamelových rolovacích mreží sú vyrábané valcovaním alebo extrúziou z kvalitného hliníkového materiálu. V lamele sú vysekané otvory a ich veľkosť je závislá na type lamely.

EX44
EX57

Rolovacia mreža skladaná

Tvar obdĺžniky

Výplň mreže je zložená z do seba poskladaných prvkov, ako sú osnovy, vymedzovacie trubičky, spojky. Vyrába sa v kombinácii kvalitnej ocele a hliníka.

Typy: MP230

Tvar vlny

Výplň mreže je zložená z pozdĺžnych guľatín natvarovaných do vĺn a vzájomne spojených oceľovými sponami.

Typy: MP85


Minirol.Newsletter.Info