Screenové clony

Screenové clony, skrátene screeny, sú typom tieniacej techniky, ktorý sa umiestňuje na vonkajšej strane okna alebo presklené steny, podobne ako vonkajšia roleta. Umožňuje priehľad von, účinkuje aj ako sieť proti hmyzu a čiastočne prepúšťa svetlo a vzduch. Okrem toho screeny jedinečne dotvárajú architektúru domu. 

Pomocou vonkajšej Screenovej rolety ľahko a efektívne zatienite okná či presklené plochy malých aj veľkých formátov. Vďaka tomu získate nielen pocit súkromia, ale aj optimálnu svetelnú a tepelnú pohodu a pritom stále zostávate v kontakte s okolím. Screen je odolný proti poveternostným vplyvom a prakticky bezúdržbový. Ovládanie roliet pomocou pohonu je veľmi jednoduché a pohodlné. Vonkajšie screenové clony sú vhodné pre všetky typy obytných, občianskych a administratívnych budov.

  • Úspora energie
  • Regulácia svetla za stáleho kontaktu s okolím
  • Screeny v pergolách
  • Ochrana proti vetru, hmyzu, dažďu a prachu
Technické poradenstvo priamo u vás, ozvite sa nám.
903 726 277 info@minirol.sk
Zipscreen
Screenová roleta zipscreen známa tiež ako lockscreen svojím technickým prepracovaním dotvára moderný vzhľad rodinných domov i administratívnych budov.
Viac tu
Screen
Jedná sa o moderný prvok tieniacej techniky, ktorá dodá budove moderný a nadčasový vzhľad.
Viac tu
Cablescreen
U tohto systému screenovej rolety je látka vedená pomocou nerezového vodiaceho lanka, ktorá je pri pohľade z interiéru takmer neviditeľná.
Viac tu

Úspora energie

Hlavnou funkčnou časťou screenovej rolety je tkanina, ktorá vďaka svojmu zloženiu dokáže čiastočne pohltiť a odraziť slnečnú energiu a tým zabrániť ohrievaniu interiéru. V letnom období pomocou screena znížite teplotu v miestnosti až o niekoľko stupňov, čím ušetríte náklady spojené s klimatizáciou. Vychladiť interiér je až 3x nákladnejšie než ho vykúriť!

Screeny v pergolách

Screenové rolety si nemusíme dávať do súvislostí iba s oknami. Uplatní sa aj pri zatienenie zimných záhrad, terás, altánov, záhradných domov apod. Ak sa teda stáva vaše vonkajšie posedenie v parnom dni neobývateľné alebo naopak prší alebo fúka silný vietor, ideálnou voľbou sú pre vás screenové rolety.

Regulácia svetla za stáleho kontaktu s okolím

Modernej architektúre dominujú veľké presklené plochy, ktorými nám do interiéru prúdi dostatok svetla. Screenová roleta Vám pomôže regulovať svetlo, výhľad do vonkajšieho prostredia zostane zachovaný, ale pohľad zvonku do miestnosti naopak nedovolí.

Ochrana proti vetru, hmyzu, dažďu a prachu

V prípade, že necháte otvorené okná a stiahnutý screen, nemusíte sa obávať náhlej zmeny počasia. Screenové rolety ochráni Váš domov pred vetrom, dažďom, snehom, krúpami či inými nepriaznivými vplyvmi. V uzavretej polohe Vám zipscreen zaistí dokonalú ochranu proti hmyzu a zároveň tiež zmierni prienik prachu a alergénov do vnútorných priestorov budov.