Posuvné mreže

    Známe tiež ako nožnicové mreže, sú jedným z typov bezpečnostných prvkov, ktoré sa inštalujú na dvere, okná alebo výklady. Používajú sa najmä tam, kde je potrebné ponechať voľný výhľad - napríklad z okna alebo do výkladu obchodu. Používanie posuvných mreží je pre majiteľov jednoduché a účinné. Mreža už na prvý pohľad odrádza neželaných návštevníkov a v skutočnosti plní funkciu problematickej bariéry.
     
    Posuvné mreže môžu byť inštalované do všetkých stavebných otvorov vonku alebo vo vnútri stavby a to bez výraznejších stavebných úprav alebo zásahov. Mreža je vodená hornými a dolnými vodiacimi lištami. Kladky umiestnené v jednej z vodiacich častí uľahčujú manipuláciu s mrežou. Posuvné mreže sú vyrábané v rôznych vzoroch a dajú sa povrchovo upraviť ľubovoľnou farbou laku.
     
    Z dnešného uhla pohľadu sú nožnicové mreže pomerne zastarané. Postupne sú preto nahrádzané rôznymi typmi modernejších rolovacích mreží, ktoré plnia ochrannú aj estetickú funkciu. Rolovacie mreže Minirol sú v ponuke v lamelovej  alebo skladacej verzii. Výplň mreže je tvorená jednotlivými prvkami, ktoré sa skladajú do seba navzájom. Mreža sa tak jednoducho navíja na hriadeľ v hornej časti otvoru.

Minirol.Newsletter.Info