Rolovacie brány

    Rolovací systém je najpoužívanejším spôsobom ovládania brán pre domácnosti ale aj komerčné a priemyselné prevádzky. Predstavujú ideálne konštrukčné riešenie pre úsporu miesta v garáži, sklade alebo v parkovacom dome. Vďaka systému navíjania a umiestnenia boxu nezaberajú žiadny úžitkový priestor a strop ostáva voľný. Roletové garážové brány sú obľúbené aj vďaka tomu, že ich montáž si nevyžaduje väčšie stavebné úpravy. Sú rovnako vhodné pre novostavby ako aj pre zrekonštruované priestory.
     
    Na ovládanie otvárania a zatvárania brán sú kladené čoraz väčšie nároky, preto sa aj výrobcovia pozorne venujú vývoju týchto systémov. Tým najlepším je nepochybne rádiové ovládanie riadené z auta na diaľku. Rolovacie garážové brány Minirol ľahko prispôsobíte fasáde domu alebo vlastným predstavám a to vďaka širokej ponuke farieb a dekórov. Krycí box, vodiace lišty a koncovú lamelu ponúka výrobca v ôsmych farebných prevedeniach, vrátane dekoru dreva.
     
    Priemyselné lamelové rolovacie brány sa skladajú z lamelového krídla, vodiacej lišty a konzoly s hriadeľom, na ktorú sa krídlo navíja. Rolovacie brány pre komerčné využitie sa skladajú z jednostenných alebo dvojstenných lamiel, ktoré sa vyrábajú z hliníkového alebo oceľového plechu, prípadne nerezovej ocele rôznej triedy. Krycia šírka lamely je spravidla 100 mm, sila profilu 23 mm, no môžu zodpovedať celej škále ďalších požiadaviek.

Minirol.Newsletter.Info