Sieťka na balkónové dvere

    Podobne ako na oknách, vstupe na terasu či do záhrady, aj na ochranu balkóna pred hmyzom sa používajú sieťky proti hmyzu. Sieťka umiestnená na balkónových dverách nijak neobmedzuje vetranie, nočné svietenie a nebráni ani výhľadu. Stane sa neodmysliteľnou súčasťou vášho domova, akonáhle ju nasadíte na dvere. Jej údržba je nenáročná a v zimnom období ju môžete jednoducho demontovať.

    V dnešnej dobe už nie je problém dodať siete prispôsobené dizajnu rámu balkónových dverí alebo farbe fasády. Väčšina typov sietí sa vyrába zo sklenného vlákna potiahnutého vrstvou PVC, vďaka čomu je sieťovina dostatočne odolná voči zmenám teplôt a poveternostným vplyvom. Výnimkou je plisé sieťovina, vyrobená z PVC a kevlarových vlákien, pretože táto kombinácia je pre plisované siete vhodnejšia.

    Ideálnym typom sieťky proti hmyzu na balkónové dvere  je posuvná sieť, ktorej najväčšími prednosťami sú tichý chod, jednoduché ovládanie a vhodné využitie aj na miestach, kde nie je dostatok priestoru pred dverami. Ďalšou možnosťou sú pevné siete, ktoré sa osádzajú do rámu dverí všetkých typov. Fungujú potom ako druhé dvere, ktoré sa vďaka samozatváracím pántom vždy privrú. V prípade rolovacích sietí sa sieťovina pohybuje vo vodiacich lištách a navíja sa na hriadeľ uložený v hliníkovom boxe. Konštrukcia plisé sietí umožňuje bezbariérový prechod dverami. Nespornou výhodou plisovaných sietí je aj ich využitie pre dverové otvory väčších rozmerov.


Minirol.Newsletter.Info